sobota, 6 października 2012

Narodziny i Rozwój Układu Słonecznego.


Tym razem z innej beczki- a mianowicie, bardzo krótka recenzja książki.
Już dawno miałem o tej książce napisać  ale jakoś zawsze mi to umykało. Książka pochodzi z Naszego zaprzyjaźnionego Antykwariatu. Książka dalej jest dostępna pod linkiem- zachęcam zainteresowanych do zakupu, ponieważ cena jest idealnie niska. Moim zdaniem autor- Olgierd Wołczek już w 1979 roku, czyli w momencie napisania tej książki miał jasne i twarde przekonania o tym jak wygląda nasze najbliższe otoczenie we Wszechświecie. Mimo upływu wielu lat od napisania tego dzieła myślę, że nie straciło ono zbyt wiele na wartości i dalej jest w ogromnym stopniu aktualne.
Książka napisana prostym językiem, zrozumiałym nawet dla zwykłego laika nie związanego w żaden sposób z astronomią- jest to jej wielkim plusem, ponieważ prowadzi Nas ona przez wszystkie ważne obiekty Układu Słonecznego i opowiada o nich przystępnym i prostym językiem. Na pewno nie jest to słownictwo uniwersyteckie zrozumiałe jedynie wtajemniczonym.
Jeszcze jednym wielkim plusem jest oprawa graficzna- oczywiście obecnie może wydawać Nam się skromna, ale trzeba pamiętać  że książka swoje lata ma, a zdjęcia w niej zawarte dalej robią wrażenie i genialnie uzupełniają treść.
Z mojej strony bardzo polecam 'Narodziny i rozwój Układu Słonecznego' zwłaszcza osobą 'niewtajemniczonym' w sekrety astronomii. Niech książka ta będzie zachętą i wprowadzeniem w bardzo ciekawe tematy i zagadnienia, oraz niech sprawi byśmy chcieli poznawać coraz więcej sekretów naszych kosmicznych towarzyszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz